Кристијано Роналдо се појави во тренинг кампот на Јувентус откако одморот заврши за главната звезда на „старата дама“.

Роналдо го привлече вниманието на навивачите по враќањето од одморот, Јувентус на твитер напиша „Кристијано се врати “ .

Јувентус се подготовува за новата сезона од која сака „триплета“ , ја сонува  долго време, со нов тренер, Маурицио Сари, неколку засилувања  но и враќањето на Џиџи Буфон, тимот од Торино има реални шанси за тројна круна.