Кристијано Роналдо од денеска ќе биде на располагање на Маурицио Сари, прво ќе одит на задолжително тестирање за Ковид-19, потоа продолжува на тренинг.

Португалецот точно 72 дена беше отсутен од тренинг центарот на Јувентус, конечно се враќа во тренажен процес што ги радува сите во клубот но и навивачите.