Јувентус го победи Кротоне со убедлив 3-0, сигурен триумф со два гола во првиот и еден во вториот дел.

Повторно во фокусот на вниманието Кристијано Роналдо, тој постигна два гола во првиот дел, 38 и 446 минута, и двата ги реализира со глава.

Во вториот дел, Вестон МекКени постигна гол во 66 минута и ги постави конечните 3-0. Јувентус има 45 бода на третото место, осум помалку од лидерот Интер