Јувентус загуби од Барселона но Роналдо не губи надеж дека неговата екипа оваа сезона ќе успее да стигне до крај во Лигата на шампионите.

Португалецот на Инстаграм постираше видео со кое ги воодушеви навивачите на „старата дама“.

Напред момци, сите заедно, до крај!