Кристијано Роналдо за Нокта на вештерките се маскираше оригинално и тоа во два кловна кои во најмала рака изгледаат страшно.

Роналдо имаше маска од Џокер и костим од кловнот од филмот „Оно“, идеја која предизвика лавина на реакции на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

Happy Halloween everyone 🎃👻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on