Завршниот натпревар од саботната понуда во Премиер лигата меѓу Њукасл и Вулверхемптон од 26 коло заврши без победник 1:1.

Њукасл иницијативата од првото полувреме ја криниса со гол во вториот дел, поточно во 51 минута кога Фрајзер го пронајде Ланселс а тој со глава биеше во мрежата на Патрицио.

Гостите се изборија за бод со голот на Невес по асистенцијата на Нето во 73 минута.

Во следното коло Вулвс гостуваат кај Манчестер Сити а Њукасл кај ВБА.

Standings provided by SofaScore LiveScore