Ливерпул иако водеше 0:2, дозволи израмнување на 2:2 на гостувањето кај Атлетико Мадрид.

А уште еднаш дека е во страшна форма покажа и Салах, со нов мега гол.

Откако се направи сам, испрати одличен удар кон голот на Јан Облак.

Подоцна стрелаше и Наби Кеита за Ливерпул, па Гризман два пати за Атлетико.