Фудбалската федерација на Египет објави дека Мохамед Салах е позитивен на Ковид-19, лоши вести за Ливерпул и Клоп.

Во Египет тврдат дека Салах се заразил на свадбата на својот брат Наср, објавено е видео од забавата во која напаѓачот на Ливерпул е во главна улога.