Руски Краснодар ќе патува со предност од еден гол на реваншот во Грција во плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите на УЕФА откако вечерва славеше против ПАОК со 2:1.

Салцбург го совлада Макаби Тел Авив на гостински терен со 2:1 а Славија Прага и Мидтјиланд одиграа без голови 0:0.

 

Ова се најдобрите моменти од денешните натпревари: