Џеси Лингард можеби оваа сезона не е ни во втор план на Солскјер во однос на тимот кој добива шанса за настап во Премиер лигата и во Лигата на шампионите, но поранешниот репрезентативец на Англија има нова улога.

Поконкретно, Лингард е „џокерот“ кој го одржува Пол Погба во позитивно расположение, благодарение на неговиот талент за имитација.