Фудбалерите на Борусија Менхенгладбах го победија Ајнтрахт Франкфурт на негов терен со 3-1, сигурна победа за важни три бода.

Менхенгладбах победи рутински, имаше водство од 3-0… Момент кој го одбележа мечот е промашувањето на Јонас Хофман од Менхенгладбах при 3-1, можеше да зголеми на 4-1 но не искористи идеална шанса за гол.

Хофман е кандидат за промашување на годината, видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Amazing block by Hinteregger vs M’Gladbach from soccer