Во САД во моментов има големи протести поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, спортистите од целиот свет упатуваат пораки, тоа го направи Џејдон Санчо по хет-трикот денеска на средбата со Падерборн.

Англичанецот по еден од трите постигнати гола го соблече дресот и побара правда за Џорџ Флојд.