Реал Мадрид и Барселона во моментов го играат второто полувреме на „Ел Класико“, резултатот е нерешен, нема голови.

Стадионот „Сантјаго Бернабе“ изгледда фантастично , над 80.000 среќници во живо го следат натпреварот.