Македонскиот репрезентативец, Крсте Велковски кој е капитен на ФК Сараево, заедно со соиграчите вечерва ја прославија титулата во фудбалското првенство на БиХ.

Прославата започна пред стадионот „Кошево“ каде илјадници навивачи ги пречекаа нивните миленици.

 

View this post on Instagram

 

🏆🏆

A post shared by Krste Velkoski (@krste_velkoski11) on

Потоа прославата продолжи во стадионот, навивачите на трибини, играчите на терен… Многу пиротехника и навивачки песни, уживање за сите кои го сакаат овој клуб и овој спорт.

Сезоната во БиХ беше предвреме прекината поради Ковид-19, а Сараево како првопласиран ја доби титулата.