Фудбалерите на Спал имаат еден гол предност на полувреме во мечот против Сасусило во рамки на 23.коло од Серија А.

Единствениот погодок беше дело на Бонифаци во 24.минута, а до тој погодок Сасуоло не искористи неколку колосални шанси, по што казната стигна.