Реал Мадрид ја победи Барселона со 2-0 во Мадрид, прва победа за „кралевите“ на „Ел Класико“ пред својата публика по 25.10.2014 во Ла Лига.

Барселона на 14 натпревари по ред на „Сантјаго Бернабе“ постигнуваше голови но вечерва „Ел Класико“ го заврши без постигнат погодок во Мадрид.