Јувентус го совлада Каљари со 2:0 во 8 коло од Серија А, полесно од очекуваното и планираното на Андреа Пирло.

Кристијано Роналдо ги постигна двата гола на натпреварот, во 38 минута му додаваеше Мората а во 42 минута асистент беше Демирал.

 

Во следното коло Јувентус ќе му гостува на Беневенто а Каљари ќе ја дочека Специја.