Селтик немаше проблеми со Сараево и го совлада по втор пат , сега со 2-1, на првата средба како гостин победи со 3-1  и го најави пласманот во следното коло .

За екипата на Сараево стартер беше нашиот Крсте Велковски кој ги одигра сите 90 минути. Во следното коло Селтик ќе се сретне  со Номе Калју кој ја елиминира Шкендија.