Валенсија ја победи Осасуна со 2-0, головите се дело на Гуедеш и Родриго во 12 и 35 минута во првото полувреме.

Гуедеш постигна ретко убав гол, го издрибла цел тим на Осасуна и ефектно постигна гол за 2-0, ова е гол на месецот во Европа!

Валенсија има 46 бода на осмата позиција, Осасуна остана на 35 бода и засега на сигурната 12 позиција на табелата.