Реал Сосиедад дојде до предност на гостувањето кај Реал Мадрид од 1:0 по само две минути откако Серхио Рамос спротивно од репутацијата во која ужива направи грешка за која ште долго ќе се зборува.

Вилијан Хозе го искористи киксот на Рамос и матираше Куртоа за рано водство и потврда дека Рамос е далеку од препознатлиавата форма во која играше пред неполни две години.