Севилја го реши Дуделанж со 2-5 на гости и покажа како треба да се игра против аутсајдерот од Луксмебург.

Шпнацкиот тим има четири од четири во групата и е лидер со убедлив резултат во однос на конкуренцијата.

Севилја победи со хет-трик на Ел Хадади и два на Дабур за убедлив триумф.

Инаку Дуделанж летово ја елиминира Шкендија во Европа лигата со победа во Скопје и нерешено во Луксмебург со резултат 1-1.