Јирген Клоп и Ливерпул конечно победија, по четири средби и четири порази во Премиер лигата, конечно запишаа триумф, падна Шефилд со 2-0.

Победата на шампионот му ја донесоа Џонс со гол во 48 минута, и Брајан кој всушност ја затресе сопствената мрежа.

Ливерпул сега има 43 бода на шестото место, Шефилд останува последен со 11 бода.