Шампионот Шкендија запиша победа против Македонија во Ѓорче Петров со 2-1.

Тетовчани запишаа триумф со головите на Гури во првиот дел и Шаља во второто полувреме, единствениот гол за домашните е дело на Камара во 83 минута.

Резултати:

Шкупи -Струга ТЛ 4-0

Брегалница – Борец 2-1

Македонија ЃП – Шкендија 1-2

Пелистер – Скопје 0-0

Тиквеш – Работнички 2-0