Баерн Минхен со 4-0 против Атлетико Мадрид тргна во одбрана на титулата во Лигата на шампионите.

Актуелниот првак на Лигата на шампионите со головите на Коман кој два пати се запиша во листата на стрелците,Горецка и Толисо едноставно го прегази тимот на Атлетико.

Во оваа група А, Салцбург и Локомитв Москва одиграа нерешено 2-2.