Елиф Елмас одигра дваесетина минути во пресметката со Бреша а во последните моменти од средбата имаше шанса за да го зголеми водството на Наполи на 3:1 а воедно и да го постигне првиот гол во Италија по трансферот ова лето.

Во продолжение и головите од денешниот дуел на „Сан Паоло“