Шкендија по завршувањето на последниот меч во Првата македонска фудбалска лига го доби трофејот за шампион на Македонија.

Тие денеска одиграа реми со второпласираниот Шкупи со резултат 1:1, но тоа не ја намали радоста поради освоената титулата.

Погледнете го моментот кога Шкендија го подигна пехарот кој им го додели претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини.