Поранешниот младински репрезентативец на Хрватска, Антонио Павиќ е најновото летно засилување на тетовска Шкендија.

Македонскиот прволигаш, успеа да најде адекватна замена за Мици кој го напушти тимот од Тетово и левобековската позиција во одбраната стана проблем.

Павиќ истакна дека одлучил да ја прифати понудата од Шкендија со уверување дека доаѓа во клуб кој редовно победува и е конкурентен за двојната титула во Македонија.