Македонскиот фудбалски шампион Шкендија ја забележа втората победа на подготовките во Словенија во третиот тест-натпревар

Тимот од Тетово славеше минимално над словачката екипа на Жилина со 1-0/ Единствениот погодок беше постигнат во 39. минута од мечот од страна на Бесарт Ибраими.

За Шкендија ова е втор триумф по победата над  словенечката Олимпија Љубљана. Претходно, тимот на Ќатип Османи минимално загуби од Злин.

До крајот на подготовките актуелниот македонски првак ќе одигра уште еден пријателски натпревар.