Шкендија со 2-0 го победи Кит Го, Шала во првиот дел погоди за водство, додека Дориев ги постави конечните  0:2 во втората минута од судиското продолжение.

Тетовчани ја опрвадаа фаворитската улога, и обезбедија осминафинале во Купот на Македонија.