Денеска се играа натпреварите од осминафиналето во Купот на Македонија, Беласица конечно победи, запиша триумф против Брегалница, Шкупи со 5-0 го испрати Кит Го Пехчево.

Беласица со голот на Робсон стигна до победа против Брегалница и пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија.

Резултати 1/8 финале :

Академија Пандев – Вардар 1-0, Брегалница – Беласица 0-1, Кожуф Гевгелија – Силекс 1-3, Македонија Ѓорче Петров – Каменица Саса 6-0, Шкендија – Гостивар 1-0, Шкупи – Кит Го Пехчево 5-0.