Фудбалерите на Шкупи со голот на Дембо Дарбое се израдуваа на шестата овосезонска победа во ПМФЛ откако славе на гостувањето кај Академија Пандев со 1:0.

За Дембо ова беше 10 овосезонски гол во нашето најсилно фудбалско првенство.

Фудбалерите на Силекс се изборија за драматична победа против Работнички од 4:3 со гол 94 минута, прецизен беше Мустафов.

Борец ја совлада Македонија ЃП на домашен терен со 2:1, Струга ТЛ мина без проблеми против Беласица и обезбеди победа од 3:0 а Ренова и Пелистер ремизираа без голови.

Standings provided by SofaScore LiveScore