Шкупи со головите на Цветановски во 5′ минута и Сандеј Адетуњи кој двапати погоди во 45′ и 67′ минута, стигна ди убедлива победа против Македонија ЃП со 3-0.

Со оваа победа Шкупи сега е на првото место со 14 бода и најдобра гол разлика 13-5, Академија Пандев, Ренова и Работнички имаат ист број на бодови но послаба гол разлика.