Македонскиот прволигаш Шкупи е пред елиминација од четвртфиналето во Конференциската лига на УЕФА откако на домашен терен загуби од Санта Клара од Португалија со 3:0.

Тимот на Седлоски немаше решение за протовникот кој по првото поливреме замина со предност од 1:0. Во вториот дел Карваљо зголеми на 2:0 во 49 минута а конечните 3:0 беа дело на Костиља во 93 минута.
Реваншот во Португалија ќе се игра за седум дена.