Шкупи ја победи Беласица со дфва гола во првото полувреме, екипата од Струмица се врати резултатски во игра во вториот дел, но застана и загуби со 3-1.

Дембо Дарбо на два пати и Фреди Алварез погодија за Шкупи, за Беласица голот го постигна Ивановски во 60 минута.

Голот на Алварез беше одличен кога зголеми на 2-0 за екипата од Чаир, прекрасен погодок постигна и Ивановски.