Амбициозниот Наполи го претрпи вториот овосезонски пораз во Серија А откако беше надигра на домашен терен од Сасуоло.

Локатели од пенал во 58 минута ја начна мрежата на Наполи.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмас конечно му се врати на фудбалот по паузата поради Ковид-19, доби 20 минути денеска но не успеа да направи ништи поконкретно заедно со резервистите Руи и Зиелински.

Конечните 2:0 за Сасуоло ги постави Лопез во 95 минута.