Со голот на Кулибали, Штутгарт дојде до предност од 1:0 против Баерн Минхен во 20 минута во 9 коло од Бундес лигата.

Нашиот репрезентативец, Дарко Чурлинов не е дел од составот на домаќините на денешниот натпревар.

Баерн бозврати преку Коман а домаќините повторно дојдоа до предност од 2:1 со голот на Форстер.