Удинезе го совлада Милан со 1-0 на премиерниот натпревар во новата сезона во калчо лигата. Единствениот гол го постигна Родриго Бекао во 72 минута.

Една минута претходно во игра влезе Илија Несторовски кој дебитираше во калчото со победа со својот Удинезе.

ВИДЕО: