Тотенхем и Њукасл одиграа нерешено 1-1, голот вреден  бод за Њукасл е дело на Вилсон од пенал во 97 минута. .

Тимот на Мурињо поведе со голот на Лукас уште во 25 минута од средбата.

Кога се чинеше дека Тотенхем ќе ги освои сите три бода, Њукасл со голот на Вилсон од пенал израмни на 1-1.