Летното засулување на Џенова, Лас Шоне постигна специфичен гол за водство на неговиот тим против Милан на четири минути пред крајот на првото полувреме.

Реина не можеше да разбере како не успеа да интервенира по ударот на креативецот на Џенова а навивачите на гостите веднаш се јавија со негативни коментари на социјалните мрежи.