Николас Пепе од Арсенал заработи црвен картон по дуелот со Езџан Алиоски, инцидентот се случи на средбата од Премиер лигата меѓу Лидс и Арсенал.

Пепе со глава го удри македонскиот репрезентативец заработи црвен картон, на инцидентот му преходеа неколку дуели меѓу двајцата играчи, Алисоки не му дозволи на најскапиот играч на Арсенал да „дише“, овој се изнервира.