Интер го победи Милан со 2-1 во Купот на Италија обезбеди полуфинале, го чека подобриот денеска од дуелот меѓу Јувентус и Спал.

Пред крајот на првиот дел голем инцидент меѓу Ибрахимовиќ и Лукаку, наводно Швеѓанецот на Лукаку  му се обратил со зборовите, „Ти мало магаре“, по што ја навредил и неговата мајка, напаѓачот на Интер му вратил со  „Ќе те е*ам и тебе и жена ти“…