Баерн Минхен губи од Хофенхајм на гости со 2-1 шампионот на Германија не памти кога последен пат примил два гола за 30 минути во Бундеслигата.

Хофенхајм води по првиот дел со головите на Бицакиќ и Дабур, првиот реализиран во 16 , вториот во 24 минута. Баерн намали преку Кимих на 2-1 во 36 минута.