Во очекување на големата пресметка меѓу Реал Мадрид и Барселона на „Сантјаго Бернабе“ силен дожд ги пречека играчите на Кике Сетјен.

Фудбалерите на Барселона предводени од Меси се на лице место, средбата започнува од 21 часот.