Џовани Симеоне запиша четири гола во победата на Верона против Лацио со вкупни 4-2 во калчо лигата.

Верона го изненади фаворитот, блесна Симеоне кој запиша „покер“ против Лацио и донесе важна и голема победа на својот тим.

За Верона ова е трета победа сезонава, за Лацио трет пораз во Серија А.