Македонскиот репрезент, Маестро Симон Трпчевски испрати силна порака до нашата сениорска репрезентација пред дуелот со Грузија.

Трпчевски во серијалот „Сега е наше време“ изјави дека воопшто не се сомнева оти Македонија ќе избори пласман на престојното ЕП.