Беневенто и Торино ремизираа 2:2 во натпревар од 19 во Серија А.

Домаќинот поведе по 31 минута преку Виола од пенал, а претходно во 9 минута поради играње со рака ВАР го поништи голот на Глик.

Лападула во 49 минута зголеми на 2:0 за Беневенто.

Заза реализираше за Торино во 51 минута а потоа во 62 минута поради игра со рака ВАР му го поништи голот на поранешниот репрезентативец на Италија.  Заза повторно стапи на сцена и ги постиави конечните 2:2 во 93 минута од натпреварот.

Standings provided by SofaScore LiveScore