Калчолигашот Болоња, објави видео од својот тренер Синиша Михајловиќ како изведува слободни удари, кои беа специјалност за време на неговата играчка кариера.

Србинот во дресот на Интер успеа да направи хет-трик со шутеви од слобни удари, што е невероватен потфат. Дека се уште има „проектил“ во левата нога може да се виде на следното видео.

Михајловиќ успешно се опорави од леукемија и наскоро ќе биде на чело на Болоња од натпреварите во Серија А.