Поранешниот фудбалски првак на Англија, Челси го престави гостинскиот дрес за новата сезона. Избраниците на Франк Лампард ќе ги гледаме во бела комбинација на која многу јасно се чита главниот спонзор, Јокохама. Интересен избор на екипата која во воведното коло од новата сезона во Премиерлигата ќе го пречека Манчестер Јунајтед.