Барселона обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако го елiминира Наполи, сега сака титула во елитното натреварување на УЕФА.

Каталонците закажаа супер дерби со Баерн Минхен во петок од 21 часот, синот на тренерот на Барселона, Ларо Сетиен отпатувал на нивниот ранч каде Сетиен  се одмара и го минува слободното време.

Хит на интернет стана прашањето на Ларо Сетиен кон кравите, дали Барселона ќе ја освои Лигата на шампионите.