Капитенот на Португалија и член на Јувентус, Кристијано Роналдо го постигна 700 гол во кариерата како професионален фудбалер.

Со ова напаѓачот влезе во друштвото на најдобрите а според неговата изјава, тој не размислува за рекордите туку само се обидува да биде во што е можно подобра форма.